reklame for Haugesund Hudpleieklinikk
Menu
Helmut Marko (t.v.) er redd for å miste Max Verstappen (t.h.). Foto: Geert Vanden Wijngaert / AP Photo / NTB.

Red Bull holdt krisemøte i Bahrain: – Vi risikerer å miste Max Verstappen

Red Bull-topp Helmut Marko innrømmer at laget er i fare for å miste sin største stjerne, Max Verstappen.

Av NTB | 14.04.2025 08:42:57

Sport: – Det er tydelig at vi må gjøre fremskritt, erkjente Marko overfor Sky Sports, gjengitt av Kronen Zeitung.

Uttalelsen kom etter søndagens mareritt i Bahrain, hvor regjerende verdensmester Verstappen hadde en tung dag og endte på en skuffende 6.-plass.

– Med en slik prestasjon blir det dessverre ingen ny VM-seier. Og det er heller ikke bra fordi vi risikerer å miste Max Verstappen, sa Marko.

Verstappens kontrakt løper til 2026, og bekymringen for at han kan forlate laget ved vedvarende problemer er stor, ifølge Marko.

– Det må rett og slett komme forbedringer i nær fremtid. At han igjen får en bil han kan vinne med. Og det ikke bare på grunn av tilfeldigheter, som i Brasil hvor banen var våt, eller i Japan hvor han igjen leverte en magisk runde, sa Red Bull-rådgiveren.

Etter løpet holdt Red Bull et krisemøte, hvor Helmut Marko, teamsjef Christian Horner, teknisk sjef Pierre Wache og sjefingeniør Paul Monaghan var til stedet.

– Dette er en vanskelig fase, men teknikerne må sette seg sammen, åpent diskutere problemene, og så i fellesskap prøve å komme seg ut av denne bølgedalen. Men det er jo ikke bare dette løpet. Det har jo pågått en stund, og på en måte går vi i sirkler, forklarte Marko.

Etter sesongens fire første løp står nederlenderen med én seier, en 2.-plass, en 4.-plass og søndagens skuffende 6.-plass.

– Det er latterlig, sa Verstappen etter skuffelsen.

Totalt ligger nederlenderen som nummer tre i VM-sammendraget, åtte poeng bak McLarens Lando Norris, som leder.

(©NTB)