NTB
RBK-fan Sørloth kritisk til favorittklubben: – Har stått litt stille
Alexander Sørloth synes det er tøft å være Rosenborg-supporter for tiden og savner utvikling i laget. Alexander Sørloth synes det er tøft å være Rosenborg-supporter for tiden og savner utvikling i laget.

Alexander Sørloth synes det er tøft å være Rosenborg-supporter for tiden og savner utvikling i laget.
Sport: Tilstanden i RBK ble tema da Atlético Madrid-spissen møtte pressen før Norges landskamp mot Sveits tirsdag.
– Jeg følger med så mye jeg kan, men akkurat nå er det ganske tøft. Det er tøft å se kamper, sa Sørloth.
Rosenborg står med null poeng etter årets to første kamper i Eliteserien. Nylig ble trønderne også slått ut av Bryne i cupen allerede før kvartfinalene.
Med det forsvant siste mulighet til å få europacupkvalifisering i 2026.
– Jeg klarer ikke helt å se utviklingen, og det har stått litt stille. Rosenborg er det eneste laget jeg er supporter av, så det er tøft å se, la Sørloth til.
RBKs svenske trener Alfred Johansson er under press. Laget klappet sammen utover høsten i fjor og endte på en svak 7.-plass. Sørloth vil ikke blande seg inn i trenerdiskusjonen.
– Sånne ting vil jeg ikke legge meg for mye borti, men han har vist at han er en flink trener.
(©NTB)
