reklame for Haugesund Hudpleieklinikk
Menu
Hovedrollene i «Basic Bitch Bærum» spilles av Emma Steinbakken (t.h.), Ylva Thedin, Emma Steinbakken, Sofie Wager og Maxime Jacobsen. Foto: Jonas Fæste Laksekjøn / NTB

Premieredatoen for «Basic Bitch Bærum» er klar

For å se musikkstjernen Emma Steinbakken gjøre sin skuespillerdebut, må fansen vente til over nyttår.

Av NTB | 17.11.2025 12:09:37

Kuriosa og kjendiser: Nå røper HBO Max premieredatoen for serien «Basic Bitch Bærum», som blir fredag 23. januar neste år.

Den nye humorserien har i tillegg til Steinbakken også Ylva Thedin, Maxime Jacobsen og Sofie Wager på rollelisten

«Basic Bitch Bærum» skildrer fire venninner i starten av 20-årene – Lotta, Nico, Marie og Sunniva – som «har alt, bortsett fra peiling», heter det om serien, der seerne får følge dem der de famler seg gjennom små og store katastrofer på vei mot voksenlivet:

«Mens resten av kullet har begynt på juss i Oslo og business i Køben, bor jentene fortsatt i Bærum og prøver å finne ut hvem de skal bli. De vil gjerne være «strong, independent women», det er bare litt slitsomt å være det hele tiden», heter det i kanalens omtale.

– Vi gleder oss stort til å introdusere seerne for denne friske og morsomme humorserien som kan beskrives som en slags spin-off av suksesserien «Basic Bitch». Dette blir en ny favoritt, spår Magnus Vatn, programdirektør i Warner Bros. Discovery.

I tillegg til jentekvartetten blir også Ola G. Furuset, Linn Skåber, Guri Schanke, Bjørn Myrene, Ulrikke Døvigen og Henrik Elvestad å se i den åtte episoder lange serien.

– Det har vært veldig gøy! Det er noe helt nytt og langt ut av komfortsonen, sa Emma Steinbakken til Nettavisen da nyheten om skuespillerdebuten ble kjent tidligere i høst.

Hun røpet at hun selv valgte å dra på audition da hun hørte om konseptet:

– Dette er veldig min type humor.

(©NTB)

Flere nyheter: