Connect with us

NTB

Premier League-klubber slår ring om Liverpool-dramaet: – Våre tanker går til dem som er rammet

Published

on

Politiet har sperret av store områder i Liverpool sentrum. Foto: Danny Lawson / PA via AP / NTB

Liverpools seiersparade etter Premier League-triumfen fikk en brå slutt da en bil kjørte inn i en folkemengde.

Sport: Liverpool-laget hadde reist gjennom byen i busser da det i 19.30-tiden kom meldinger om en bilpåkjørsel i sentrum. I etterkant har en mann blitt pågrepet av politiet. Ingen er hittil bekreftet skadet.

Fotballklubben har uttalt seg om episoden i en melding på X.

«Vi er i direkte kontakt med Merseyside-politiet angående hendelsen i Water Street som fant sted mot slutten av troféparaden tidligere i kveld. Våre tanker og bønner går til dem som er rammet av denne alvorlige hendelsen», heter det.

«Vi vil fortsette å gi vår fulle støtte til nødetatene og lokale myndigheter som håndterer denne situasjonen», skriver klubben videre.

Annonse

Manchester City, Nottingham Forest, Ipswich og Leicester har rykket ut med støtte.

«Tankene til alle i Manchester City går til dem som ble skadet eller berørt av hendelsen under Liverpools seiersparade tidligere i dag», skriver klubben på X.

Liverpool vant PL-tittelen i 2020, men da satte koronapandemien en stopper for feiring sammen med supporterne. Mange hadde derfor sett fram til mandagens gullfeiring.

(©NTB)

Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige