Politiet etterlyser disse to mennene etter innbruddsbølge
Politiet etterlyser to menn i forbindelse med en innbruddsbølge. Mennene mistenkes å ha vært på tokt i både Trondheim, Ålesund og Bergen, og det utelukkes ikke at de kan være på vei til vårt distrikt.
INNBRUDD: Bildene av de to mennene ble offentliggjort etter at de ble fanget opp av overvåkningskamera på et kjøpesenter i Ålesund. Politiet mener mennene kan knyttes til minst 20 boliginnbrudd som har funnet sted fra oktober til desember, hovedsakelig i Bergen-området, men også i Trondheim og Ålesund.
Ifølge politiet er det klare likhetstrekk i fremgangsmåten. Utebelysning på eneboliger skal være kappet, før gjerningspersonene har skåret ut vinduer for å unngå at alarmer utløses. Det er i hovedsak stjålet smykker, kontanter og bunadssølv, med verdier for flere millioner kroner.
Politiet opplyser at mennene er middelaldrende. Den ene har blant annet vært observert med blå boblejakke og ryggsekk, mens den andre har kort, mørkt hår og mørk vinterjakke. Etterforskere mener bekledningen samsvarer med personer som går igjen i videomateriale fra flere av byene.
Nye tips har kommet inn etter at bildene ble delt, blant annet fra Bergen, der flere mener de har sett mennene i boligområder. Politiet samarbeider nå tett på tvers av politidistriktene og ber publikum være oppmerksomme.
– Vi kan ikke si med sikkerhet at disse mennene står bak alle innbruddene, men de skiller seg klart ut i etterforskningen. Det er derfor viktig at vi får identifisert dem, har politiet uttalt.
Tips kan meldes direkte til politiet på tlf 02800.










