Menu
Tusenvis av tilskuere fylte gatene i Oslo sentrum under pridemarkeringen lørdag. Politiet varslet at det er vanskelig å bevege seg rundt i enkelte områder, men at avviklingen for øvrig har gått fint for seg. Foto: Fredrik Varfjell / NTB

Politiet: En bra og trygg pride-feiring

Deler av Oslo sentrum var stengt av mens prideparaden pågikk, men paraden gikk av stabelen uten spesielle hendelser, ifølge politiet.

Av NTB | 28.06.2025 19:14:05

Kriminalitet og rettsvesen: – Det flyter bra, det er ingenting spesielt å melde om. Folk virker fornøyd, sa operasjonsleder Anders Aas i Oslo politidistrikt til NTB tidlig under lørdagens feiring.

Allerede fra morgenen av varslet politiet at det ville være vanskelig for folk å komme seg rundt i sentrumsgatene. Titusenvis av folk er til stede for å delta eller følge paraden, og en rekke gater er sperret.

Politiet minner folk om å sjekke Ruters nettside eller app om man skal reise kollektivt. Vegvesenet har også bedt om at man lar bilen stå denne helgen, da det foregår flere store arrangement i Oslo, samtidig som det pågår store vedlikeholdsprosjekter som får ringvirkninger for trafikken.

Like før klokken 19.00 meddelte politiet at paraden var ferdig.

– Takk til alle som har gjort dette til en bra og trygg feiring!, skriver Aas i politiloggen

Ifølge politiet er paraden avsluttet med hell.

– God feiring videre. Happy Pride!

(©NTB)

Flere nyheter: