Connect with us

NTB

Pave Leo ber Monaco om å hjelpe de fattige

Pave Leo oppfordret innbyggerne i skattefrie Monaco til å dele sin rikdom og hjelpe de som trenger det under et besøk lørdag. Pave Leo oppfordret innbyggerne i skattefrie Monaco til å dele sin rikdom og hjelpe de som trenger det under et besøk lørdag.

Published

on

Pave Leo forlater besøket i Monaco lørdag. Foto: Laurent Cipriani / AP / NTB

Pave Leo oppfordret innbyggerne i skattefrie Monaco til å dele sin rikdom og hjelpe de som trenger det under et besøk lørdag.

Utenriks: – I Guds øyne mottas ingenting forgjeves, sa paven.

Monaco er verdens nest minste stat og ligger langs den franske rivieraen, kjent som et tilfluktssted for milliardærer. Staten fikk lørdag sitt første besøk av en pave på nesten 500 år.

Pave Leo ga prins Albert av Monaco et kunstverk laget av Vatikanets mosaikkatelier. Verket var et bilde av Frans av Assisi, som var en sønn av en velstående kjøpmann fra 1200-tallet, som ga avkall på sin arv for å hjelpe de fattige.

Leo er 70 år gammel, og han er relativt ung og ved god helse for en pave å være. Han skal gjennomføre en ambisiøs turné til fire land i Afrika i april, og han skal også på et ukelangt besøk til Spania i juni.

Annonse

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige