LIVESENTER
Menu
FOTO: E. Solberg / Radio Haugaland

Park Hotell gjenåpner med 123 nye rom – fullbooket for september

Etter en lang og krevende renoveringsprosess, er Park Hotell i Haugesund klar for å ønske gjester velkommen igjen fra 1. september.

Av Egil M Solberg | 30.07.2025 11:42:20

Hotelldrift: Hotellet, som nå drives av CIC Hospitality, har utvidet kapasiteten til 123 rom og er allerede fullbooket for hele september måned.

Dette opplyser Knut O. Henderson på sine Facebook-sider. Han har vært tilknyttet Park Hotell i flere tiår.

Park Hotell, tidligere kjent som Touring Motor Hotel, har vært en del av Haugesunds bybilde siden 1972. Etter å ha vært stengt og strippet ned i 2019, har hotellet gjennomgått en omfattende modernisering. Den nye driftsoperatøren, CIC Hospitality, satser stort på bærekraft, teknologi og personalisering for å tilby det de kaller «unike opplevelser som imøtekommer fremtidens gjester».

CIC Hospitality er en relativt ung hotelloperatør som startet i 2018, men har raskt vokst med en portefølje på rundt 30 hoteller i Skandinavia. De eier blant annet også Park Inn ved flyplasskrysset og Sure Hotel i Haugesund sentrum, og fokuserer på kostnadseffektivitet og innovative løsninger med høy grad av automatisering og gjestesentrering.

Gjenåpningen av Park Hotell markerer et nytt kapittel for det tradisjonsrike hotellet, som nå er rustet for å møte moderne krav til hotellopplevelser i regionen.

Flere nyheter: