Connect with us

NTB

Palestina-demonstrasjoner i hele landet: – Politikerne er nødt til å handle

Published

on

Demonstranter marsjerer gjennom Oslos gater i en nasjonal markering til støtte for Palestina. Foto: Javad Parsa / NTB

Palestinakomiteen arrangerer demonstrasjoner over hele landet i en nasjonal markering mot Israels krigføring i Gaza.

Krig og konflikter: – «Aldri mer» er nå. Politikerne er nødt til å handle nå, for å stanse krigsforbryteren Israel, sier leder av Palestinakomiteen, Line Khateeb, i en pressemelding.Det arrangeres demonstrasjoner i totalt 13 norske byer, deriblant Oslo, Bergen, Trondheim, Kristiansand og Bodø.
Palestinakomiteen mener regjeringen viser manglende handlekraft.
– Snart er det stortingsvalg. Palestinakomiteen oppfordrer alle til å bruke stemmen sin, både i gatene og i valglokalene, for å få en slutt på Norges medskyldighet, sier Khateeb.
I hovedstaden går demonstrantene i tog fra Grønland Torg til Eidsvolls plass, der blant annet Vigdis Bjorvand holder appell. Hun satt nylig i israelsk fengsel etter å forsøkt å bryte Israels blokade av Gazastripen.
Minst 35 organisasjoner har sluttet seg til markeringen, blant annet LO i Oslo, Jødiske stemmer for rettferdig fred, FRI Oslo og Viken og NTL – Norsk Tjenestemannslag

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige