Nytt russisk droneangrep mot Ukraina – fire såret
Ukrainas luftforsvar skjøt ned 56 av de 88 dronene Russland angrep med natt til lørdag, melder de selv. Fire personer ble såret.
Politikk: I en uttalelse sier luftforsvaret at 24 droner gikk tapt da militæret avledet dem ved bruk av elektroniske mottiltak.
Tre personer ble såret som følge av angrepet i Kyiv, sier hovedstadens ordfører Vitalij Klitsjko.
Ifølge byens myndigheter ble en privatbolig og flere bedriftsbygg skadet, og det brøt ut store branner i ulike deler av Kyiv.
Ytterligere en person ble såret i angrepet i byen Kharkiv nordøst i landet, ifølge ordfører Ihor Terekhov.
Det er også meldt om ødeleggelser på bygninger i den sentrale Dnipropetrovsk-regionen og Odesa-regionen i sør.
Lørdag anklager også Russlands forsvarsdepartement Ukraina for å ha utført fem angrep mot russiske energianlegg i løpet av den siste dagen.
Ukraina og Russland ble i mars enige om å pause angrepene mot hverandres energianlegg, men begge sider har gjentatte ganger anklaget hverandre for å bryte denne enigheten siden.
Reuters har ikke kunnet verifisere Russlands anklage lørdag.