Nye captagon-beslag i Syria
Syriske myndigheter sier de har beslaglagt rundt fire millioner captagon-piller. Stoffet var klargjort for eksport via havnen i Latakia.
Av NTB | 12.04.2025 18:32:55
Kriminalitet og rettsvesen: Ifølge innenriksdepartementet var pillene «profesjonelt skjult» inne i 5000 metallstenger. De ble funnet i et havnelager.
– Pillene ble beslaglagt, og de nødvendige juridiske prosedyrene er igangsatt, skriver departementets narkotikaavdeling på Telegram.
Latakia ligger i kystområdet som er kjerneområdet for den avsatte presidenten Bashar al-Assads alawitt-minoritet. Under hans styre ble captagon Syrias største eksportvare under borgerkrigen som begynte i 2011.
Etter Assads avsettelse i desember i fjor oppdaget de nye myndighetene millioner av captagon-piller i lagre og på militærbaser.
(©NTB)