reklame for Haugesund Hudpleieklinikk
Menu
Markus Haaland er skadet. Her fra sin 2-0-scoring mot Rosenborg på Lerkendal. Foto: Ole Martin Wold / NTB

Ny skade for Brann: – Begynner å bli i overkant

Brann må klare seg uten Markus Haaland i søndagens kamp mot KFUM, melder Bergensavisen. Angriperen har en vond skulder.

Av NTB | 08.11.2025 23:03:02

Sport: – Han fikk seg en trykk mot Bologna og har smerter. Han prøvde å spille videre, men det gikk ikke. Han skal undersøkes videre og spiller ikke mot KFUM, forteller Brann-trener Freyr Alexandersson til BA.

På lørdagens trening manglet også spillere som Felix Horn Myhre, Noah Holm og Sævar Atli Magnússon. Sistnevnte er ute resten av sesongen.

– Det føles som vi får en slagskade hver eneste kamp. Forhåpentligvis stopper det snart, for nå synes jeg det begynner å bli litt i overkant, sier Brann-treneren, som bare må le lett av hele situasjonen.

Brann ligger på bronseplass med ett poeng mer enn Tromsø på plassen bak.

(©NTB)

Flere nyheter: