Menu
– Black Sabbath er en del av vår musikkprofil her. Dette er noe som treffer oss dypt, sier Ole Øvstedal i puben Revolver i Oslo. Torsdag ble det arrangert et minnekveld for norske fans. Foto: Jonas Been Henriksen / NTB

Norske fans mintes Ozzy Osbourne

Flere norske fans av Ozzy Osbourne og Black Sabbath møttes for gravøl for metallegenden på en pub i Oslo etter at artisten døde for noen dager siden.

Av NTB | 24.07.2025 23:14:30

Fritid: Under tre uker etter at Ozzy Osbourne tok farvel med fansen på en avskjedskonsert i Birmingham, er heavy metal-legenden død. Han ble 76 år gammel.

– Jeg spiller mye metal og vokste opp med musikken hans. Han har vært en del av nesten all musikk har hørt på, sier Amund Rekkevik, en av dem som hadde møtt opp på puben Revolver i Oslo torsdag.

– Jeg trodde han var mye eldre. Sykt at han døde av naturlige årsaker, sier Mia Mortensen, en annen som deltok under gravølet.

– Bra han kunne gjøre ferdig konserten, sier hun.

Under avskjedskonserten i Birmingham var de fire opprinnelige medlemmene av Black Sabbath– Ozzy Osbourne, Tony Iommi, Geezer Butler og Bill Ward – første opptreden sammen på 20 år.

– Han er the Prince of darkness. Jag har vært fan av både Black Sabbath og Ozzy. At han døde kom som et sjokk. Han har vært litt udødelig. Men det er fint å kunne samle andre metalheads og hylle ham, sier Anna Malene Wigeland Lillås.

Rundt 20–30 metalheads hadde samlet seg for å ta en siste skål for legenden.

(©NTB)

Flere nyheter: