Connect with us

NTB

Nilsen tok sølv etter sekundstrid: – Har fryktet henne

Regjerende verdensmester Vilde Nilsen (25) ble henvist til sølvplass på 10-kilometeren i Paralympics onsdag. Regjerende verdensmester Vilde Nilsen (25) ble henvist til sølvplass på 10-kilometeren i Paralympics onsdag.

Published

on

Vilde Nilsen i aksjon under Paralympics. Foto: Oscar Olsson / Parasport Sverige / TT / NTB

Regjerende verdensmester Vilde Nilsen (25) ble henvist til sølvplass på 10-kilometeren i Paralympics onsdag.

Sport: Det var Nilsens femte medalje i Paralympics-karrieren. Hun har nå ett gull, tre sølv og én bronse.

Tromsøjenta tok sitt aller første Paralympics-gull da hun gikk til topps på sprinten tirsdag. Onsdag ble hun henvist til sølvplass, men kunne juble for sin første distansemedalje i Paralympics.

På 10-kilometeren tapte tromsøværingen mye tid til amerikanske Sydney Peterson i starten, og Nilsen måtte til slutt se seg slått med 2,6 sekunder av gullvinneren.

– Det går helt fint å vinne sølv i dag. Jeg var klar over at det var mange som ikke stilte på start, men den sterkeste gjorde det, og det var Sydney. Hun har jeg fryktet helt siden jeg konkurrerte mot henne i januar, for hun har slått meg flere ganger i vinter. Jeg tok ut alt jeg kunne i dag, sa hun til NRK.

Annonse

Nilsen er regjerende verdensmester på 10 kilometer klassisk etter triumfen i Toblach i fjor.

Indira Liseth (39) ble nummer ni i den sittende klassen. Tårene rant både i målområdet og i intervjusonen.

– Jeg er sjokkert over at jeg klarte å slå enkelte av de store stjernene. Jeg er overlykkelig, sa hun til NRK.

– Det høres rart ut å grine over en niendeplass, men jeg gjorde mitt beste løp der ute, la hun til.

Liseth har deltatt i to Paralympics. Hun har aldri greid å ta seg opp på pallen. Hun avslørte på direkten onsdag at hun ønsker å satse mot Paralympics i Frankrike om fire år.

Annonse

Stafett og 20 km individuell start gjenstår på Paralympics-programmet senere i uken.

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige