Menu
Vilde Nilsen vant sesongåpningen i Finland. Foto: Terje Pedersen / NTB

Nilsen fikk drømmestart på VM-sesongen – vant i Vuokatti

Paralangrennsløperen Vilde Nilsen fikk en kjempestart på sesongen da hun vant verdenscupsprinten i finske Vuokatti tirsdag.

Av NTB | 17.12.2024 13:22:11

Sport: Rennet var sesongen første i verdenscupen.

Nilsen hadde en solid dag i Finland da hun først var raskest i prologen, før hun også vant sitt heat i semifinalen.

Dagen ble komplett da hun suste inn til seier i finalen med 6,3 sekunder ned til canadiske Natalie Wilkie på 2.-plass. Kinesiske Zhao Zhiqing fullførte pallen.

Torsdag skal det gås 10 kilometer enkeltstart, før Vuokatti-oppholdet avsluttes med 10 kilometer fellesstart fredag.

For første gang skal parautøvere delta i et ski-VM i nordiske grener denne sesongen. Det ble vedtatt i april. De skal gå sprintdistansen i langrenn i Trondheim.

Parasprinten arrangeres 4. og 5. mars i Granåsen og arrangørene har fått inn én million kroner i premiepenger til parautøverne.

(©NTB)

Flere nyheter: