Menu
Nicolai Budkov Kjær tapte i 2. kvalifiseringsrunde til Wimbledon-turneringen i tennis. Foto: Ben Whitley, PA via AP / NTB

Nicolai Budkov Kjær ute av Wimbledon-kvalifiseringen – tapte for merittert franskmann

Nicolai Budkov Kjær må vente på sin debut i Wimbledons hovedturnering. Franske Adrian Mannarino (36) ble for sterk i 2. kvalifiseringsrunde onsdag.

Av NTB | 25.06.2025 16:24:37

Sport: Mannarino har falt til 125.-plass på ATP-rankingen, men han var på samme tid i fjor helt oppe på 22.-plass. Han har som best vært nummer 17, og han har fem turneringsseire på merittlista.

18-årige Kjær er nummer 305 på rankingen. Han fikk innpass i kvalifiseringen fordi han vant juniorturneringen i Wimbledon i fjor.

Mannarino tok kommandoen i kampen og vant første sett 6-2. Han omsatte begge sine bruddballer i servebrudd, mens Kjær ikke greide å spille seg til en eneste bruddball. Mannarino vant 26 poeng i første sett mot nordmannens 16.

I det neste settet ledet Kjær fram til 3-2. Så skaffet han seg sine to første bruddballer i kampen med 15-40 i Mannarinos serve, men greide ikke å omsette dem. Mannarino holdt serven og brøt så til 4-3-ledelse da han vendte 40-0 for Kjær til brudd ved å vinne fem poeng på rad.

Mannarino holdt deretter serven to ganger til seier 6-2, 6-3 etter en time og fire minutter. Han er klar for kvalifiseringsfinale mot australske Li Tu om en plass i hovedturneringen.

Franskmannen omsatte alle sine fire bruddballer i kampen. Kjær fikk bare de to han spilte seg til på 3-2 i 2. sett. Totalt vant Mannarino 55 poeng mot Kjærs 40.

Kjærs tap betyr at det ikke blir nordmenn i herresingle i år. Viktor Durasovic tapte i 1. kvalifiseringsrunde, mens det tidligere ble klart at Casper Ruud mister turneringen på grunn av sin kneskade.

(©NTB)

Flere nyheter: