Connect with us

Lokalt

Nå kommer turistskatten til Gran Canaria

Published

on

Amadores-stranden er et populært sted for turister på sørvestkysten av Gran Canaria. Foto: Emilio Morenatti / AP / NTB

Nordmenn som liker å tilbringe tidene på på sørvestkysten av Gran Canaria, må betale turistskatt fra neste år.

Økonomi og næringsliv: Det ble klart etter at kommunestyret i turistkommunen Mogán på Gran Canaria torsdag vedtok å innføre et gebyr på 0,15 euro per natt fra neste år, skriver Canarijournalen.Alle som overnatter på hotell og andre overnattingstjenester, skal betale dette gebyret, som dog kun gjelder i kommunen Mogán ettersom regjeringen på Kanariøyene har sagt nei til en regional avgift.
Puerto de Mogán er ett av de mest populære stedene å feriere på Kanariøyene. I kommunen ligger også de kjente feriestedene Taurito, Amadores, Cura, Tauro, Puerto Rico og Arguineguín.
Skatten er angivelig den første av sitt slag i en spansk kommune, skriver avisen.
ifølge avisen mener imidlertid flere av motstanderne av avgiften at utgiftene med å administrere gebyret vil overstige hva kommunen faktisk vil få inn på turistskatten.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige