Connect with us

NTB

Musk sier møtet mellom ham og Trump ble utsatt for hackerangrep

Published

on

Elon Musk (til venstre) og Donald Trump hadde natt til tirsdag norsk tid planlagt et nettmøte på X, som eies av Musk. Arkivfoto: Evan Vucci / AP / NTB

Samtalen mellom Donald Trump og Elon Musk på X ble forsinket og nedskalert på grunn av teknisk trøbbel, som ifølge Musk skyldtes et hackerangrep.

Økonomi og næringsliv: Det var åpenbare tekniske problemer da brukere i hopetall forsøkte å koble seg på den varslede samtalen, som skulle starte klokken 2 natt til tirsdag norsk tid. X-eier og Tesla- og SpaceX-gründer Musk sier nettstedet ble utsatt for et omfattende hackerangrep.
Nesten tre kvarter på overtid satte Musk i gang samtalen, som han på forhånd hadde understreket ikke var et intervju. Før de startet, sa Musk at den skulle gjennomføres med færre tilhørere og senere legges ut i opptak.
Da klokken passerte 20.20 på østkysten av USA, 20 minutter etter at Musk og Trump skulle vært i gang, var rundt 214.000 brukere på plass. Samtidig hadde tusenvis av potensielle lyttere problemer med å komme seg inn på Trumps område, der den republikanske presidentkandidaten skulle møte Musk.
I en tråd under innlegget der samtalen skulle vises, delte mange brukere feilmeldinger om at nettområdet ikke kunne hentes fram.
Musk sier systemet hadde blitt testet med 8 millioner samtidige lyttere tidligere på dagen.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige