Connect with us

Lokalt

Mann fra Stord dømt for å ha filmet mindreårig jente i dusjen

Published

on

Sunnhordland tinghus: Foto: Daniel DeNiazi
Sunnhordland tinghus: Foto: Daniel DeNiazi

En mann i 40-årene fra Stord er dømt til fem måneders fengsel for å ha filmet en mindreårig jente med skjult kamera mens hun var naken i dusjen, samt for flere andre lovbrudd.

Kriminalitet og rettsvesen: En mann i 40-årene fra Stord er dømt til fem måneders fengsel for å ha filmet en mindreårig jente med skjult kamera mens hun var naken i dusjen, samt for flere andre lovbrudd.

Mannen anker dommen, og hevder at filmingen var ment å skulle fange hans daværende samboer, som er jentas mor, skriver Sunnhordland.

I tillegg til filming av jenta, er mannen dømt for å ha sendt seksualiserte meldinger og bilder til henne, samt for å ha skjult kameraer på soverommet til eks-samboeren.

Retten mener at filmingen av jenta var planlagt og seksuelt motivert, og at mannens forklaring om at det var ment som en spøk, er oppkonstruert.

Annonse

Mannen er også dømt for å ha sendt seksuelt krenkende meldinger til en annen mindreårig jente, samt for oppbevaring av en batong. Han nekter straffskyld for de fleste av forholdene, og anker dommen til lagmannsretten.

Tomas vært en sentral skikkelse i norsk radio siden 1989. Med en solid bakgrunn fra både nasjonal og lokal radio, har han bred erfaring innen nyhetsformidling og journalistikk. Siden 2010 har Tomas vært en fast stemme i Radio Haugaland, hvor han daglig holder lytterne oppdatert på de siste lokale nyhetene om ettermiddag på Radio Haugaland.

Live
Neste
Spilles
Forrige