Connect with us

Lokalt

Mann dømt til fengsel for vold og trusler mot politibetjent

Published

on

En 63 år gammel mann er tiltalt for drapsforsøk etter at han skal ha angrepet eks-kona utenfor en McDonalds-restaurant i Karmøy kommune i januar. Mannen må møte i Haugaland og Sunnhordland tingrett i midten av november. Han risikerer forvaringsstraff. Foto: Beate Oma Dahle / NTB

En mann i 30-årene fra Bømlo er dømt til 21 dagers fengsel for vold og trusler mot en politibetjent.

Domstol: Hendelsen skjedde i februar i fjor, da mannen skulle fraktes til legevakten.

Til tross for at han hadde håndjern på, slo han betjenten i låret med begge nevene samlet og truet ham med uttalelser som «bare vent til jeg kommer meg løs» og «jeg håper du har sagt farvel til foreldrene dine».

I avhør forklarte mannen at han hadde drukket mye alkohol og ikke husket hendelsen. Retten fant likevel ingen grunn til å frita ham for straff.

På grunn av lang saksbehandlingstid fikk han noe strafferabatt. I tillegg til fengselsstraffen må han betale 2.500 kroner i sakskostnader.

Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige