Mann døde i ATV-ulykke på Karmøy mandag
En mann i 40-årene er erklært død etter å ha blitt funnet liggende under en ATV på Karmøy mandag.
Ulykker og naturkatastrofer: Like før klokken 09.30 mandag formiddag fikk politiet melding om en ATV-ulykke ved stranden på Stol på Karmøy.
Meldingen kom fra et vitne som observerte at en mann lå under en ATV. Mannen i 40-årene ble fraktet til Haukeland sykehus med alvorlige skader, og han ble erklært død mandag ettermiddag, skriver Sørvest politidistrikt i en pressemelding.
Politiet har gjennomført undersøkelser på stedet og avhørt vitner. De er ikke kjent med at det har vært vitner til selve hendelsen. Statens vegvesens ulykkesgruppe skal undersøke ATV-en.
– Det er en del av etterforskningen å klarlegge hendelsesforløp og årsak og for tidlig å kommentere hva som kan ha skjedd, sier politifullmektig Sofie Anine Tesdal Röer.