Connect with us

Lokalt

Leiekrangel endte med øksehogg i døren

Published

on

En 23 år gammel mann er i Hordaland tingrett frikjent for rasistiske tilrop, men dømt for vold mot en annen mann. Foto: Stian Lysberg Solum / NTB

En mann i 30-årene fra Ullensvang er dømt til bot og erstatning etter å ha ødelagt en dør med en øks i en konflikt med sin huseier.

Kriminalitet og rettsvesen: Hendelsen skjedde på en adresse i Ullensvang en natt i januar i fjor, da mannen ble sint etter at huseieren ville avslutte leieforholdet på grunn av ubetalt husleie.

Ifølge huseierens forklaring i Hordaland tingrett kom leietakeren tilbake til huset med en kniv, virket truende og ble kastet ut før døren mellom etasjene ble låst. Senere på natten skal han ha hugget opp døren med en øks, noe et kamera dokumenterte.

I Hordaland tingrett den 7.mars ble han dømt til en bot på 7000 kroner og erstatning på 8580 kroner til huseieren. Han må også tåle inndragning av øksen og kniven, men slipper saksomkostninger.

Live
Neste
Spilles
Forrige