Connect with us

NTB

Lege erkjenner straffskyld etter Friends-stjernen Matthew Perrys overdosedødsfall

Published

on

Lege Mark Chavez på vei inn i retten i Los Angeles onsdag. Foto: Damian Dovarganes / AP / NTB

Mark Chavez, som var Matthew Perrys lege, erkjente onsdag straffskyld for ulovlig distribuering av dopet ketamin under et rettsmøte i Los Angeles.

Kriminalitet og rettsvesen: Chavez risikerer med det opp mot ti år i fengsel.«Friends»-stjernen døde som følge av akutte virkninger fra ketaminet og andre faktorer som gjorde at han besvimte og druknet i badekaret.
Chavez er en av to leger som er siktet etter overdosedødsfallet. Den andre, Salvador Plasencia, har erklært seg ikke skyldig.
Det er også tre andre tiltalte i saken. To av dem har erkjent straffskyld, blant dem er Perrys tidligere assistent Kenneth Iwamasa.
Det var ventet at Chavez ville erkjenne straffskyld, ettersom det ble klart allerede i august at han hadde signert en tilståelsesavtale med påtalemyndigheten.
Forsvarer Matt Binninger fortalte i rettssalen at Chavez er full av anger, og at han gjør alt i sin makt for å få løst saken.
De tre tiltalte som allerede har erkjent straffskyld, samarbeider nå med påtalemyndigheten for å felle de to man mener er mest ansvarlig for dødsfallet.
Det er nevnte Plasencia og Jasveen Sangha, sistnevnte var ifølge aktoratet langeren av dopet og skal være kjent som «ketamin-dronningen». Deres rettssaker er berammet til mars neste år.
Det er et snaut år siden Perry ble funnet død.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige