Connect with us

Lokalt

Lederskifte i Beyonder

Published

on

Tove Nilsen Ljungquist sluttet som konserndirektør i Freyr og gikk rett til sjefsjobben i Beyonder. FOTO: Pressefoto

Tove Nilsen Ljungquist tar over som toppsjef i batteriselskapet Beyonder. Selskapet skulle etablere seg på Gismarvik i Tysvær, men har så langt ikke lykkes med å skaffe finansiering.

Næringsliv: Batteriselskapet Beyonder kunngjør et lederskifte, der Tove Nilsen Ljungquist overtar som administrerende direktør fra grunnleggeren Svein Kvernstuen.

I en pressemelding uttrykker selskapet glede over å ønske Ljungquist velkommen og trekker frem hennes omfattende erfaring innen industri og teknologi, med lederstillinger i Hydro, CEO-rolle i Agility Subsea Fabrication og sist som Executive Vice President (EVP) Operations i Freyr.

Kvernstuen, som frivillig går ut av toppsjefrollen, vil fortsette å bidra til selskapets vekst i en sentral rolle. Han uttrykker tillit til Ljungquist som den ideelle lederen for å føre Beyonder inn i fremtiden. Ljungquist tiltrer som toppsjef den 1. februar.

Live
Neste
Spilles
Forrige