Connect with us

NTB

Landslagskeeper Selviks trener fikk sparken

Published

on

Norge-keeper Egil Selviks trener fikk sparken. Foto: Fredrik Varfjell / NTB

Tidligere Manchester United-spiller Tom Cleverley er ferdig som trener for Egil Selvik og lagkameratene i den engelske fotballklubben Watford.

Sport: Mesterskapsserielaget bekrefter beslutningen i egne kanaler tirsdag.Cleverley ble hentet inn som midlertidig trener mot slutten av 2023/24-sesongen, før han fikk jobben permanent i fjor sommer.
På tampen av vinterens overgangsvindu ble landslagskeeper Selvik hentet til Watford. Han har siden vært fast inventar mellom stengene.
Watford har slitt sportslig i 2025 med bare fem seirer. Det kostet trener Cleverley jobben.
– Vi takker Tom for hans tjenester – ikke bare i rollen som hovedtrener, men for alt han har gitt Watford som spiller og ansatt, sier sportsdirektør Gian Luca Nani.
– Tiden er nå inne for en forandring og å bygge videre på det vi mener er en ung og talentfull tropp som vil nyte godt av erfaringene i mesterskapsserien denne sesongen, legger han til.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige