Connect with us

NTB

Knutsen med supporterspøk: – Tror skattenivået i Bodø må ned

Bodø/Glimt-trener Kjetil Knutsen er glad for støtten gultrøyene har på bortebane i Europa. Tirsdag kan fansen få seg nok en stor opplevelse i Portugal. Bodø/Glimt-trener Kjetil Knutsen er glad for støtten gultrøyene har på bortebane i Europa. Tirsdag kan fansen få seg nok en stor opplevelse i Portugal.

Published

on

Kjetil Knutsen ser fram til Bodø/Glimts returmøte med Sporting. Foto: Fredrik Varfjell / NTB

Bodø/Glimt-trener Kjetil Knutsen er glad for støtten gultrøyene har på bortebane i Europa. Tirsdag kan fansen få seg nok en stor opplevelse i Portugal.

Sport: Glimt leder 3-0 fra hjemmekampen mot Sporting Lisboa og er favoritt til å avansere til kvartfinale i Champions League.

En trofast skare av gulkledde supportere har fulgt Glimt gjennom flere Europa-eventyr. Denne vinteren har de fått betalt i form av kruttsterke borteseirer mot Atlético Madrid og Inter.

– Jeg tror skattenivået i Bodø må ned, så de får bedre nettoutbetalinger, starter Knutsen på spørsmål om Glimt-supporterne som tar seg fri fra jobb og bruker store summer på å følge laget hans Norge og Europa rundt.

– Jeg tror det betaler seg for dem. Jeg er utrolig imponert over støtten vi har på bortebane, om det er i Europa eller Norge. Og jeg vet at det er mange som legger ned masse penger. Det er vi utrolig glade for, fortsetter Glimt-treneren på pressekonferansen foran storkampen i Portugal.

Annonse

Storkamp

Knutsen ser ikke bort fra at han selv kunne vært en del av den samme supportergjengen om han ikke hadde jobb som fotballtrener.

– Jeg tror opplevelsen de får sammen med andre, og den identiteten det bygger … om jeg skulle vært en del av det fellesskapet, tror jeg det hadde vært gøyere enn å ligge på stranden.

Tirsdag kveld må Glimt regne med at det først og fremst er hjemmefansen som lar seg høre på Estádio José Alvalade.

– Vi kommer til å møte et Sporting-lag som fortsatt ser muligheter, som flytter flere spillere inn blant våre linjer, og som vil dra en fordel av publikum og alt rundt. Så er vi blitt bedre på å forsvare oss, og det er grunnmuren vår i Europa, sier Knutsen.

Han og spillerne hans er uredde før returkampen i den portugisiske hovedstaden.

Annonse

– Vi må spille den fotballkampen i morgen, ikke tenke på anledningen eller konsekvenser den ene eller den andre veien. Det tror jeg er vår styrke, at vi lever litt i nuet, sier Knutsen.

– Tatt store steg

Midtbanemannen Sondre Brunstad Fet har vært en nøkkelspiller for Glimt i Europa denne sesongen, og han scoret blant annet på straffespark mot Sporting i første kamp.

Sunnmøringen venter en tøff kamp, men er trygg på at Glimt kan håndtere det.

– Jeg tipper at de kommer ut med masse energi og prøver å sette oss under press. Så er jeg sikker må at vi skal klare til å matche dem, sier Fet og fortsetter:

– Det blir en fantastisk fin utfordring for oss å se hvor godt vi står i prestasjonen. Med én gang vi begynner å tenke resultat, blir defensive og ikke er oss selv, så kan denne kampen leve.

Annonse

Han er tydelig på at Glimt er blitt et tøffere lag å møte siden sist sesong. Da stoppet reisen i europaligaen i semifinalen mot Tottenham.

– Hele laget har tatt veldig store steg defensivt, og vi er blitt mer komfortable med å forsvare oss. Vi har tatt steg fysisk, særlig etter Tottenham-kampen, sier han.

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige