Klæbo til sprintfinale i VM – resten av de norske utslått
Johannes Høsflot Klæbo fortsetter å vise styrke og er klar for finale på VM-sprinten i Trondheim.
Sport: Klæbo blir neste nordmann i finalen etter at både Even Northug og Ansgar Evensen røk ut i semifinalen.
Klæbo er den aller største gullfavoritten på sprinten på hjemmebane.
Matz William Jenssen hadde uflaks i sitt kvartfinaleheat. Han ble involvert i et fall med østerrikeren Benjamin Moser og greide aldri ta seg tilbake til teten.
Jenssen var tydelig skuffet og skjøv kameraet vekk i målområdet. NRKs eksperter Martin Johnsrud Sundby og Torgeir Bjørn mente Jenssen måtte lastes mest for krasjen.
– Det er Matz som blir for tett på, så kan man jo vurdere om østerrikeren skulle holdt skiene litt mer innover, sa Sundby.
Håvard Solås Taugbøl ble også utsatt for rot i sitt kvartfinaleheat. Først hektet han og havnet bak, før det på oppløpet ble kluss da to konkurrenter falt. Taugbøl ble til slutt nummer tre i heatet, og det holdt ikke til avansement.
Evensen er inne som erstatter for Erik Valnes, som pådro seg en strekk ryggen på trening onsdag.
Det er meldt oppholdsvær i Trondheim torsdag, men i løpet av mesterskapet skal det komme mye nedbør.
(©NTB)