Connect with us

NTB

Kilder: Minst 26 drept i Gaza lørdag

Published

on

Palestinere utenfor Nasser-sykehuset i Khan Younis tar farvel med tre personer som ble drept natt til lørdag. Foto: Mariam Dagga / AP / NTB

Helsekilder i Gaza melder om at minst 26 mennesker er blitt drept i israelske angrep i Gaza lørdag morgen, ifølge Haaretz.

Krig og konflikter: Ifølge avisa, som viser til redningstjenesten i Gaza, ble seks mennesker drept og flere såret mens de ventet på nødhjelp nær Zikim-grenseovergangen i den nordlige delen av Gazastripen.Samtidig melder et feltsykehus tilhørende Palestinske Røde Halvmåne at to kvinner ble drept og 14 personer såret i et droneangrep nær en teltleir for fordrevne palestinere i Khan Younis.
Én skal også være drept i Sabra-området sør i Gaza by, ifølge palestinske nødetater.
Nasser-sykehuset har tidligere meldt at 17 mennesker har blitt drept i angrep natt til lørdag. Blant de 17 drepte var det minst seks barn, ifølge sykehuset.
Israel har ikke kommentert lørdagens angrep.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige