LIVESENTER
Menu
Jonas Abrahamsen. Foto: Bo Amstrup / Ritzau Scanpix / NTB

Jonas Abrahamsen med sykkelbragd for Uno-X – vant 11. etappe i Tour de France

Uno-X-rytter Jonas Abrahamsen gikk til topps på den 11. etappen i Tour de France. Det er første etappetriumfen til Uno-X i det prestisjetunge rittet.

Av NTB | 16.07.2025 17:14:00

Sport: Onsdagens etappe var en flat etappe på 157 kilometer som startet og sluttet i Toulouse.

Uno-X-rytter Jonas Abrahamsen rykket fra et femmannsbrudd sammen med Mauro Schmid med under 15 kilometer igjen. Nordmannen kjempet om etappeseieren hele veien inn og vant spurten.

– For et råskinn, utbrøt TV 2s kommentator Christian Paasche.

– Jeg er helt rørt. Denne har vi jaktet og kjempet for, sa daglig leder i Uno-X Thor Hushovd til TV 2.

Uno-X er med i Tour de France for tredje året på rad.

Abrahamsen gikk rett i brudd fra start i en gruppe på tre ryttere, sammen med Mauro Schmid og Davide Ballerini. De hadde på det meste over to minutter til hovedfeltet.

Fred Wright og Mathieu Burgaudeau tok igjen de tre bruddrytterne etter 70 kilometer etter å ha rykket ifra hovedfeltet og stiftet en femmannsgruppe i front. De holdt unna hovedfeltet og Abrahamsen var sterkest i slutten av etappen.

Abrahamsen vant også den innlagte spurten 59 kilometer før mål.

(©NTB)