Connect with us

Lokalt

Jesper klar for nøkkelsesong før Paralympics

Published

on

Jesper Saltvik Pedersen kjørte inn til sølv i para-VM i sin første konkurranse i verdensmesterskapet i Maribor søndag. Foto: Javad Parsa / NTB

Jesper Saltvik Pedersen åpnet sesongen med seier i super-G og går inn i en av karrierens viktigste vintre – med Paralympics i Cortina som det store målet.

Paralympics: Paraalpinstjernen fra Åkra har i fire år pekt på Paralympics i Milano/Cortina 2026 som hovedmålet, skriver Haugesunds avis. Nå er det bare snaut tre måneder igjen til lekene, og oppkjøringen er for alvor i gang fra de østerrikske alper.

Sesongens første FIS-renn i Steinach am Brenner endte med klar seier i super-G, foran blant andre erkerival Jeroen Kampschreur.

– Dette var bare oppvarming før verdenscupen starter, men jeg fikk gode svar, sier 26-åringen til avisa.

Etter en krevende høst uten hovedtrener kom Øystein Bakken inn i november.

Annonse

– Det har vært digg å få avlastning på administrasjon og bare være utøver. Vi ønsker å sette en ny standard for sitski-kjøring, sier Jesper til avisa.

Verdenscupen i Østerrike, Italia og Sveits før jul blir viktige stopp på veien mot nye gullsjansar i Cortina.

Live
Neste
Spilles
Forrige