Connect with us

NTB

Israel sier de angriper Hizbollah-mål i Beirut

Det israelske militæret opplyser at det har innledet nye angrep mot Hizbollahs infrastruktur i Beirut lørdag.. Det israelske militæret opplyser at det har innledet nye angrep mot Hizbollahs infrastruktur i Beirut lørdag..

Published

on

Fordrevne som har flyktet fra israelske angrep i Sør-Libanon, sitter i telt mens en regnbue bryter gjennom regnet i Beirut i Libanon, søndag 29. mars. Foto: Emilio Morenatti AP / NTB

Det israelske militæret opplyser at det har innledet nye angrep mot Hizbollahs infrastruktur i Beirut lørdag..

Utenriks: De israelske styrkene angrep etter å først ha ødelagt en bro i det østlige Libanon for å hindre forsterkninger fra den Iran-støttede gruppen.

En AFP-journalist hørte to kraftige eksplosjoner i hovedstaden i løpet av en halvtime tidlig lørdag og så røyk stige fra ett av nedslagene.

Lokale medier melder om to angrep mot Beiruts sørlige forsteder mens hæren fortsetter sin bakkeinvasjon sør i landet.

Det statlige libanesiske nyhetsbyrået National News Agency melder at en bro mellom Sohmor og Mashghara ble ødelagt. Lokale medier opplyser også at en annen bro er truffet. Angrepene i Sohmor fortsatte inn i lørdag morgen, og bysentrum ble truffet to ganger, ifølge NNA.

Annonse

Libanesiske myndigheter opplyser at mer enn 1300 mennesker er drept i løpet av en måned med kamphandlinger.

Israels militære opplyser at de har angrepet over 3500 mål i Libanon siden forrige måned, mens Hizbollah sier de har gjennomført 1309 operasjoner mot israelske mål.

Libanon ble trukket inn i krigen 2. mars, etter at Hizbollah skjøt raketter mot Israel som gjengjeldelse for USA- og Israels angrep som drepte Irans øverste leder, ayatolla Ali Khamenei.

(©NTB)

Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige