NTB
Sandstø og Jerv avlyser treningsleir – vil ikke sende ansatte til krigsområde
Fotballklubben Jerv avlyser sin planlagte treningsleir i Tyrkia. Årsaken er krigshandlingene og den eskalerende situasjonen i Midtøsten. Fotballklubben Jerv avlyser sin planlagte treningsleir i Tyrkia. Årsaken er krigshandlingene og den eskalerende situasjonen i Midtøsten.

Fotballklubben Jerv avlyser sin planlagte treningsleir i Tyrkia. Årsaken er krigshandlingene og den eskalerende situasjonen i Midtøsten.
Sport: Jerv opplyser på egne nettsider om avgjørelsen ledelsen i klubben har tatt.
«På grunn av den eskalerende situasjonen i Midtøsten har det blitt bestemt at den planlagte treningsleiren til Tyrkia avlyses», heter det der.
2.-divisjonsklubben har veteranen Arne Sandstø som trener.
Styreleder Øyvind Johannesen utdyper beslutningen om ikke å reise til Tyrkia.
– Beklageligvis har vi sett oss nødt til å avlyse treningsleiren i Tyrkia. Vi skjønner godt at spillere og ledere hadde sett fram til dette og det sportslige og sosiale utbyttet treningsleiren kan gi. Slik situasjonen i Midtøsten er, ønsker vi ikke å sende ansatte ned til nærområdene rundt der hovedsakelig kampene pågår, sier han.
– Tyrkia er foreløpig trygt, men vi vil ikke risikere å havne i en situasjon der det blir trøblete å reise derfra. Vi må gjøre det beste ut av situasjonen, legger Johannesen.
Jervs A-lag skulle etter planen reise til Tyrkia denne torsdagen, men blir nå i stedet hjemme i Grimstad.
Det blir vanlige treninger på Levermyr og etter planen en treningskamp førstkommende lørdag.
(©NTB)

