Connect with us

NTB

Inter Miami ligger nest sist – Messi knuser MLS-kollegaene på lønn

Published

on

Lionel Messi (i midten) på reservebenken for Inter Miami onsdag. Foto: Rebecca Blackwell, AP / NTB

Lionel Messi er på inntektstoppen i MLS-fotballen med garantert 225 milloner kroner i året fra Inter Miami. Argentineren ønsker å spille sesongavslutningen.

Økonomi og næringsliv: Messis lag møter Charlotte borte i siste kamp i grunnspillet.Messi var på stadion da Inter Miami spilte 2-2 hjemmemot Charlotte onsdag. Han kom da rett fra landslagsoppgaver med Argentina. Til argentinske medier uttalte Messi da at han kom til å spille klubbkamp, på kunstgress, til helgen.
Inter Miami kan ikke nå sluttspillet i MLS og ligger nest sist i sin avdeling (øst).
Onsdag offentliggjorde MLS lønnsøversikten i ligaen. Den topper Messi med en garantert sesonginntekt på 225 millioner kroner.
I tillegg kommer eventuelle bonuser samt andre avtaler han har gjort med Inter Miami rundt sponsoravtaler og salg av effekter.
Lorenzo Insigne er nest best betalt i MLS med cirka 170 millioner kroner i årslønn i Toronto.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige