LIVESENTER
Menu
Cathrine Instebø kan smile bredt om dagen etter å ha signert flere viktige sponsoravtaler. Foto: Cornelius Poppe / NTB

Instebø jubler for ny langrennsavtale: – En av våre viktigste

Skiforbundet langrenn fortsetter å signere sponsoravtaler før OL-sesongen.

Av NTB | 26.06.2025 15:24:23

Økonomi og næringsliv: Nå er det samarbeidet med elektronikkjeden Elon som styrkes, opplyser daglig leder Cathrine Instebø til NTB.

– Det er alltid gledelig å videreføre et samarbeid. At de nå velger å fortsette, skaper kontinuitet, sier hun.

Elektronikkjeden har i lang tid vært inne som sponsor for regionslagene i Skiforbundet.

– Det er en av våre aller viktigste avtaler. Elon tar et særskilt ansvar for utviklingsløpet, sier Instebø.

Den ferske avtalen er den hittil siste i rekken av viktige signeringer for langrennslandslaget.

Skiforbundet er inne i svært krevende økonomiske tider. VM-selskapet i Trondheim, der forbundet eier 60 prosent, ender med dundrende underskudd.

Ennå er det ikke helt klart hvor mange millioner de går i minus.

Nylig forlenget Sparebank 1 sin avtale som hovedsponsor for langrenn.

– Det betyr veldig mye, men samtidig betyr det langt mer enn økonomisk trygghet. Det handler om å bygge videre på det vi hadde, sa Instebø til NTB da.

Sesongen starter med verdenscuprenn i finske Ruka i slutten av november. På nyåret venter OL i Italia.

(©NTB)

Flere nyheter: