Connect with us

NTB

Ingen brann på utested i Stavanger

Published

on

Brannbil 2024. Foto; Daniel DeNiaziBrannbil 2024. Foto; Daniel DeNiazi
Foto: Daniel DeNiazi

Alle gjestene på utested Skagen i Stavanger ble evakuert etter røykutvikling i lokalet natt til lørdag. Gjestene kunne etter en halvtimes tid gå inn igjen.

Ulykker og naturkatastrofer: «Det er observert røyk i lokalet, ingen åpne flammer per nå», skriver Sørvest politidistrikt på Twitter klokk 1.31.
– Nødetatene er på stedet, men det virker ikke som det er en brann. Det er observert mye røyk i lokalet, så alle gjestene er evakuerte, opplyste operasjonsleder Victor Fenne-Jensen til NTB.
Det var mange gjester på stedet og i området rundt, som normalt er på en natt til lørdag.
Klokken 01.45 var situasjonen avklart og gjestene kunne gå tilbake til lokalet. Ingen personer er meldt skadd, skriver Stavanger Aftenblad.
– Det var en uoversiktlig situasjon med mange folk, så det var helt riktig av utestedet å evakuere, sier Fenne-Jensen.
Han er foreløpig ikke kjent med hva som var årsaken til røykutviklingen.
Utestedet ligger i Skagen – en gate som har flere av Stavangers eldste bygg og flere butikker, utesteder og kontorer.
Politiet fikk melding om hendelsen klokken 01.25 natt til søndag.


(©NTB)

Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige