LIVESENTER
Menu
FOTO: RH/ E. Solberg

Høyest strømpris i Sørvest-Norge lørdag

Lørdag vil strømprisen i Sørvest-Norge nå sin topp. Mellom midnatt og klokken 01 vil prisen ligge på 1,18 kroner per kilowattime (kWh). – Regjeringen har sviktet oss, tordner Rune Midtun (FrP).

Av Egil M Solberg | 02.08.2025 12:01:33

Strømkrise: Dette er den høyeste maksprisen i landet denne dagen. Til sammenligning vil maksimalsprisen i Vest-Norge være 34,1 øre, mens den i Midt- og Nord-Norge vil ligge på henholdsvis 16,6 og 2,8 øre, ifølge tall fra hvakosterstrommen.no.

Den laveste prisen i Sørvest-Norge lørdag blir 4,6 øre, også den mellom klokken 00:00 og 01:00.

Den høye prisen kommer til tross for at strømstøtten dekker 90 prosent av prisen over 75 øre per kWh, time for time. Inkluderes avgifter, ville den høyeste maksprisen i landet vært rundt 1,7 kroner.

– Regjeringen har hatt fire år på seg til å rydde opp, men sørvestlendingene betaler fortsatt blodpris for strømmen. Nok er nok – det trengs et regjeringsskifte for å få kontroll på strømkrisen, sier Rune Midtun i FrP.

Flere nyheter: