Hopplandslagets største sponsor med sterk kritikk – fjerner logoen
Nammo tar avstand fra juks og går i dialog med hopplandslaget etter jukset som kom fram i ski-VM.
Sport: Det opplyser selskapet i en pressemelding. Nammo har sponset hopplandslaget i 14 år.
Den nåværende avtalen varer til våren 2027.
– Avtalen regulerer hendelser som dette og krever dialog mellom partene. Den dialogen starter Nammo umiddelbart, står det i pressemeldingen.
– Som hopplandslagets største sponsor ønsker vi å uttrykke vår overraskelse og sterke misnøye med avsløringer om juks med hoppdresser under lørdagens storbakkerenn under ski-VM i Trondheim. Dette er uakseptabelt, og ikke i samsvar med våre selskapsverdier.
Hopptrener Magnus Brevig og servicemann Adrian Livelten er suspendert fra sine stillinger i Skiforbundet etter at de kom fram at det ble jukset med hoppdressene til Marius Lindvik og Johann Forfang.
– Nammos avtale med NSF er ikke sagt opp, men Nammos logo vil ikke synes på landslaget inntil videre før alle fakta er på bordet.
(©NTB)