Connect with us

Lokalt

Helikopter bistår i slukking av skogbrann på Varaldsøy i Kvinnherad

Published

on

Fonnafly Helifly har kontrakten for beredskap med skogbrannhelikopter i år. Bildet viser slokkingsarbeid på Bømlo i mai i år. Foto: Jan Kåre Ness / NTB

Det brenner i et større skogsområde på Varaldsøy i Kvinnherad kommune i Hardanger.

Ulykker og naturkatastrofer: – Brannen er per nå konsentrert ved Sandvikehorga. Brannvesenet er på stedet, og politiet er på vei, opplyser Vest politidistrikt på politiloggen.
– Vi ser mye røyk og flammer. Det skal være et område på omtrent 200 ganger 200 meter, sier Trond Landaas i brannvesenet til NRK.
Det er to brannmannskap på stedet, mens politi og flere brannmannskaper fra Rosendal er på vei.
– Det er ulendt terreng og vanskelig å ta seg fram. Det er blitt tildelt et helikopter som skal bistå med slukkingen, sier Landaas.
I en loggoppdatering klokken 22.13 opplyser Landaas helikopteret har ankommet og at det er god effekt av bruken av helikopteret.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige