Connect with us

Lokalt

Helgeland: – En FKH-æra er over

Published

on

Asbjørn Helgeland feiret eliteseriebronsen på denne måten i 2013. Foto: NTB

Asbjørn Helgeland mener haugesundsfotballen bør vise takknemlighet og tålmodighet etter nedrykket.

Fotball: Asbjørn Helgeland mener tiden er inne for å sette FKHs historie i perspektiv. Etter 16 sammenhengende sesonger i Eliteserien slår han fast at en æra nå er over. Dette skriver Haugesunds avis.

– Det Haugesund har opplevd er nærmest naturstridig. For en klubb av vår størrelse er dette den beste perioden i historien, sier Helgeland til avisa.

Han mener det er grunn til å være takknemlig for årene med stabil eliteseriespill, europacup og cupfinale, og advarer mot å glemme hvor uvanlig dette faktisk har vært.

Helgeland maner ifølge avisa til tålmodighet framover og håper klubben finner tilbake til en tydelig identitet.

Annonse

– FKH bør stå for framoverfotball med energi. Løpe mye og løpe fort. Det kler klubben og byen, sier han til avisa.

Han roser også supporterne for støtten i en tung sesong, og håper nedrykket kan bli starten på en ny, sunn oppbygging – med ny generasjon og klar retning.

Live
Neste
Spilles
Forrige