«Hardtarbeidende og dedikert» rockeband får talentpris på 100.000 kroner
Mens vossingene i stonerrock-bandet Slomosa var på vei til Sweden Rock, vant de årets Bendiksenpris på 100.000 kroner. Bandet har gjennom nærmere ti år bygget opp et solid rykte som liveband.
Kuriosa og kjendiser: Stonerrock-bandet fra Voss beskrives som juryens favoritter. De er i gang med Europa-turné med 50 konserter på planen.
– Slomosa var en av mine soleklare favoritter. Jeg begynte umiddelbart å glede meg til å høre dem live, sier juryleder Anne Lise Frøkedal.
Slomosa har gjennom nærmere ti år bygget opp et solid rykte som liveband. De beskrives som hardtarbeidende og kompromissløst dedikert til sitt uttrykk.
«Det har gitt dem plass i et internasjonalt musikkmiljø, og de setter nå et tydelig norsk fotavtrykk på den europeiske stonerrock-scenen», heter det videre i juryens begrunnelse.
Arne Bendiksens Talentpris for 2025, som er prisens fulle navn, er oppkalt etter den legendariske musikkbransjemannen og er på 100.000 kroner. Den deles ut årlig til en artist et stykke på vei i karrieren.
(©NTB)