Haaland venter fullt hus på Rådhusplassen etter storseier: – Helt sykt
Erling Braut Haaland og Norge herjet med Italia i siste VM-kvalifiseringskamp. Nå venter en storstilt feiring i Oslo.
Sport: Haaland scoret to ganger og stoppet på elleville 16 mål i kvalifiseringen.
– Det er moro selvfølgelig. Jeg er glad, men mer lettet. Det er mye press, og jeg kjenner på det, sa Haaland til TV 2.
Tidligere i helgen kom det rapporter om at NFF planla en feiring på Rådhusplassen i Oslo mandag. Søndag bekreftet Haaland at det vil finne sted.
– Nå regner jeg med å se en haug med folk på Rådhusplassen i morgen, sa jærbuen.
Norge leverte en svak 1. omgang, men så ut som et annet lag etter hvilen. Antonio Nusa utlignet før Haaland scoret to ganger. Jørgen Strand Larsen la kirsebæret på toppen med et flott dribleraid på overtid.
– Det er helt sykt. At vi kommer hit og vinner 4-1, er helt sykt. Det viser at vi er uforutsigbare, og det er deilig, sa Haaland til TV 2.
– 1. omgang er ikke bra nok. Vi kommer oss litt, men spiller ikke godt. Men igjen så driter jeg i det, lo han.
VM-sluttspillet trekkes 5. desember.
– Endelig kan vi snakke om det. Jeg skal ikke tenke for mye på det. Det er en lang sesong, og vi skal feire de neste dagene, sa Haaland.
(©NTB)
