Menu
Erling Braut Haaland scorer her Manchester Citys åpningsmål i 2-2-kampen mot Monaco. Foto: Philippe Magoni / AP / NTB

Guardiola uenig med Haaland: – Spilte en veldig god kamp

Erling Braut Haaland og Manchester Citys manager Pep Guardiola satt igjen med ulike inntrykk etter 2-2-oppgjøret mot Monaco.

Av NTB | 02.10.2025 07:23:07

Sport: City var på vei mot sin første borteseier i Champions League på nesten ett år, men i sluttminuttene kom utligningen. Den ble satt inn på et straffespark.

I intervjusonen var tomålsscorer Haaland kritisk til det han hadde vært med på.

– Selvsagt føles det ikke bra at vi ikke vant. Vi gjør noe unødvendig i andre omgang, og jeg synes ikke vi spilte godt nok. Vi fortjente ikke å vinne, sa jærbuen til TNT Sports.

Han savnet energi og intensitet i City-laget etter pause.

– Det er ikke godt nok.

Guardiola så derimot mye positivt.

– Vi spilte en veldig god kamp. Det er min følelse. Vi prøver å skape flere sjanser og slippe til færre, og det var det som skjedde. Vi forsvarte oss ikke godt nok på frisparket, og så slapp vi inn straffen, sa Manchester City-sjefen.

– Hvis du analyserer oppgjøret, var det på mange områder veldig bra. Steg for steg blir vi bedre, la spanjolen til.

Manchester City står med fire poeng etter to kamper i ligafasen av den nye CL-sesongen. Søndag skal Haaland og co. møte Brentford på bortebane i Premier League.

(©NTB)

Flere nyheter: