Connect with us

Lokalt

Gressbrann slukket nord i Haugesund

Published

on

FOTO: Haugaland brann og redning

Brannvesenet rykket mandag ettermiddag ut til en mindre gressbrann ved Haraldsstøtta nord i Haugesund. Brannen ble raskt slukket, og ingen personer kom til skade.

Brann: Meldingen kom rundt klokken 14.40, og brannmannskap var raskt på stedet ved Krosshaugen, like sør for Haraldshaugen. Ifølge 110-sentralen var det snakk om en liten brann med begrenset omfang.

Da mannskapene ankom, var det åpne flammer i et område på mellom 10 og 20 kvadratmeter. Brannen ble raskt slukket, og området ble dynket for å hindre spredning.

Innsatsleder Bjarte Rørtveit sier det er uvanlig tørt i terrenget for årstiden og ber publikum være ekstra forsiktige med åpen ild. Det er foreløpig ikke mistanke om at brannen var påsatt, og politiet vurderer videre oppfølging.

Live
Neste
Spilles
Forrige