Menu
Et fransk fotballtalent er blant de mange som ble alvorlig skadet i dødsbrannen på et utested i Crans-Montana i Sveits nyttårsaften. Foto: Keystone / AP / NTB

Fransk fotballtalent alvorlig skadet i nyttårsbrannen i Sveits

Metz-spilleren Tahirys Dos Santos (19) ble kraftig forbrent i branntragedien på et utested ved skistedet Crans-Montana i Sveits.

Av NTB | 02.01.2026 08:24:18

Sport: Det kommer fram i en uttalelse fra den franske Ligue 1-klubben.

– Ledelsen, spillerne, trenere og øvrige ansatte er i sjokk og dypt berørt av denne nyheten. De uttrykker sin dypeste medfølelse med Tahirys i denne vanskelige tiden, skriver Metz.

19-åringen ble fløyet i helikopter til et sykehus i Tyskland. Skadene omtales som alvorlige. Metz jobber for å få venstrebacken overført til et sykehus i nærheten av der han bor, men det avhenger av at tilstanden gjør det mulig.

Tahirys Dos Santos har ikke spilt for Metz’ førstelag, men så sent som 20. desember var han på benken i en cupkamp.

Rundt 40 personer mistet livet i brannen på utestedet Le Constellation natt til 1. nyttårsdag. I tillegg ble om lag 115 personer skadet, mange av dem alvorlig.

(©NTB)