Connect with us

NTB

Fotball-VM for kvinner utvides til 48 lag fra 2031

Published

on

Fotball-VM utvides med 16 lag. Her feirer Norge etter scoring mot Sveits i Stavanger tidligere i år. Foto: Carina Johansen / NTB

Det internasjonale fotballforbundet (Fifa) har kunngjort at antall lag i fotball-VM for kvinner om seks år utvides fra 32 til 48.

Sport: Beslutningen ble tatt på et digitalt møte i Fifa-styret fredag. Fifa begrunner blant annet avgjørelsen med at det vil gi flere investeringer inn i sporten over hele verden.Antall kamper i mesterskapet vil øke fra 64 til 104, og turneringen vil vare en uke lenger.
– Det handler om å ta de neste stegene med tanke på kvinnefotball generelt ved å sørge for at flere Fifa-medlemsland har muligheten til å dra nytte av turneringen for å utvikle sporten fra et helhetlig synspunkt, sa Fifa-president Gianni Infantino.
Neste VM avholdes i Brasil i 2027.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige