Menu
Haugesund-spiller Ilir Kukleci forlater klubben etter sesongen. Foto: Thomas Andersen / NTB

Forsvarsspiller forlater Haugesund etter nedrykket

Midtstopperen Ilir Kukleci blir ikke med Haugesund ned i 1. divisjon og har kommet til enighet om å forlate klubben ved sesongslutt.

Av NTB | 08.11.2025 11:03:54

Sport: Kukleci ble hentet fra Moss før sesongen og hadde i utgangspunktet en kontrakt ut 2027. Nå er det klart at partene skiller lag etter sesongslutt.

– Vi er enige om å avslutte kontraktsforholdet fra nyttår slik at han står fritt til å finne seg en ny klubb til neste sesong, sier sportslig leder Jostein Grindhaug.

27-åringen har slitt stort med skader i årets sesong og står kun oppført med sju kamper for tabelljumboen. Han scoret i hjemmekampen mot Vålerenga.

– Dessverre har skader preget oppholdet hans hos oss, men han har spilt med hjertet utenpå drakten når han har vært i aksjon i trening og kamp og vi ønsker Ilir lykke til dit hvor neste steg fører han i fotballkarrieren, fortsetter Grindhaug.

Haugesund ligger helt nederst på tabellen med ni poeng i Eliteserien. De får besøk av Molde søndag.

(©NTB)

Flere nyheter: