Connect with us

NTB

Fifa oppretter komité for antirasisme – skal ledes av Vinicius Junior

Published

on

Real Madrids Vinicius Junior skal lede en ny komité for antirasisme i fotballen. Alberto Saiz / AP / NTB

Real Madrid-stjernen Vinicius Junior får i oppgave å lede en Fifa-komité for antirasisme. Den skal bestå av spillere som skal foreslå tiltak mot diskriminering.

Sosiale forhold: Vinicius har ved flere anledninger blitt utsatt for rasisme i spansk fotball, senest mot Valencia i mai. Det var den tiende innrapporterte hendelsen som rammet ham i 2022/23-sesongen.– Det skal ikke være noe mer rasisme i fotballen. Kampene bør stoppes umiddelbart når det skjer. Nok er nok, sa Fifa-president Gianni Infantino torsdag da han møtte Vinicius og det brasilianske landslaget.
– Jeg ba Vinicius om å lede denne gruppen av spillere som vil foreslå strengere straff mot rasisme. Senere skal de bli implementert av alle fotballmyndigheter rundt om i verden, fortsatte Infantino.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige