Connect with us

NTB

Erling Braut Haaland fikk pris som Europas beste mannlige fotballspiller

Published

on

Manchester Citys Erling Haaland fikk enda en pris mandag. Foto: Dave Thompson / AP / NTB

Erling Braut Haaland ble under en fotballgalla i italienske Torino mandag kåret til den beste spilleren i europeisk fotball over 21 år.

Sport: Bak den årlige kåringen står den italienske fotballavisen Tuttosport.Prisen Haaland fikk var en av flere som ble delt ut mandag. Høyest henger Golden Boy-prisen, som tildeles Europas beste unge spiller under 21 år. Den har vært delt ut siden 2021 og har stor anerkjennelse.
Haaland vant i 2020.
Mandag ble han imidlertid kåret til den beste spilleren i Europa over 21 år av Tuttosport. I juryen som stemte fram vinneren satt legender som Edvin Van Der Sar, Alessandro Costacurta, Samuel Eto’o, Andrej Sjevtsjenko, Manuel Rui Costa og Pavel Nedved.
Haaland var ikke tilstede under fotballgallaen i Italia, men takket for prisen i en forhåndsinnspilt videohilsen. Han har også lagt ut et bilde i sosiale medier der han poserer med det synlige beviset på hedersbevisningen.
Karim Benzema stakk av med prisen i fjor, mens Robert Lewandowski gikk til topps i 2020 og 2021.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige