Connect with us

NTB

Epstein-kommisjonens arbeid kan starte denne uken

Kommisjonsleder Amund Djuve er klar til å gå i gang med arbeidet med å lede Epstein-granskningen, dersom alt går som planlagt på Stortinget tirsdag. Kommisjonsleder Amund Djuve er klar til å gå i gang med arbeidet med å lede Epstein-granskningen, dersom alt går som planlagt på Stortinget tirsdag.

Published

on

Amund Djuve er leder for den uavhengige granskningskommisjonen, som skal undersøke norske forbindelser til Jeffrey Epstein-saken. Foto: Cornelius Poppe / NTB

Kommisjonsleder Amund Djuve er klar til å gå i gang med arbeidet med å lede Epstein-granskningen, dersom alt går som planlagt på Stortinget tirsdag.

Innenriks: – Etter planen skal Stortinget behandle presidentskapets innstilling til mandat og kommisjon tirsdag. Under forutsetning av at de slutter seg til presidentskapets innstilling begynner jeg på onsdag, sier kommisjonsleder og tidligere redaktør i Dagens Næringsliv, Amund Djuve, til Nettavisen.

Han legger til at det første møtet i kommisjonen kan bli i begynnelsen av mai.

Den uavhengige granskingskommisjonen skal undersøke norsk utenrikstjeneste i kjølvannet av avsløringene i Epstein-dokumentene, og skal undersøke forhold helt tilbake til før Oslo-avtalen i 1993.

Kommisjonen skal komme med en endelig rapport innen 31. januar 2028.

Annonse

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige