Connect with us

Lokalt

Entreprenørselskap på Bømlo konkurs med 95 millioner i gjeld

Published

on

FOTO: B&G Vest A/S / Facebook

Entreprenørselskapet B&G Vest på Bømlo er slått konkurs. Selskapet oppgir gjeld på rundt 95 millioner kroner.

Næringsliv: Entreprenørselskapet B&G Vest, med hovedkontor på Bømlo, har meldt oppbud. Konkursen er åpnet i Haugaland og Sunnhordland tingrett.

Ifølge rettens avgjørelse har selskapet gjeld på rundt 95 millioner kroner, mens verdiene er anslått til om lag 20 millioner kroner.

B&G Vest er et datterselskap av entreprenørkonsernet Bertelsen & Garpestad, som også meldte oppbud tidligere i forrige uke.

Selskapet har 47 ansatte.

Annonse

B&G Vest har blant annet hatt flere oppdrag for Stord kommune, skriver avisen Sunnhordland.

Konkursåpningen betyr at en bostyrer nå vil gjennomgå selskapets økonomi og vurdere videre håndtering av virksomheten. Det er foreløpig ikke klart hva som vil skje med pågående prosjekter eller de ansatte.

Live
Neste
Spilles
Forrige